Alırken Kazan, Satarken Kazan

Sıkça Sorulan Sorular

Odeme Hesabima Nasil Gecer ?

Satış yaptığımda ücret elime nasıl geçer?
 
Satışını yaptığınız ürünü alıcı onayladığında kazancınız cüzdanınıza aktarılır. Cüzdanınıza aktarılan tutarı banka hesabınıza aktarmak için paramı çek butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kazancınız banka hesabınıza aktarılmaktadır.

FİTOCAN Gubre Kullanımı Nasıldır?

Fitocan pamuk uygulama oranlari nelerdir?

Degerli Uretici

Geniş arazilerde Organik Sıvının Holder ile spray sekilde yaprak uygulaması tavsiye edilir. FİTOCAN genel besleyici bir üründen ziyade yardımcı üründür. Yani, holder ile yapacağınız NPK yada Mikroelement uygulamalarında 150cc/decar oranı ile karışıma ilave edilebilir. Genelde 1 Holder 800Lt. Su alıp ortlama 20 dönüm yer uygulaması yaptığı düşünülürse 3Lt/Holder (150cc x 20 Dönüm) yeterli olacaktır.

 

Tohum Ekim Tavsiyeleri Nedir?

 

Tohum çimlendirme aşamasında önerilerimiz;

1) Tohumlarınızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmeniz ya da el fısfısı ile nemlendirmeniz çimlenmeyi olumlu yönde teşvik edecektir.

2) Tohumları çimlendireceğiniz uygun bir kasa veya kap içerisine kabın yüksekliğine göre 5 cm – 15 cm arası kalınlıkta torf koyduktan sonra tohumlarınızı kap içerisine serpiştirip üzerlerine domates, biber ve patlıcan için en fazla 1 cm kalınlığında; hıyar, kavun ve karpuz için en fazla 2 cm kalınlığında aynı torf ile kapatıp, hafif bastırarak havasını alınız.

3) El fısfısı yardımıyla veya yağmurlama şeklinde az miktarda sulayıp kabın üstünü şeffaf bir naylon ile örtün (Fazla sulama yaparsanız tohumlarınız torfun üzerine çıkacaktır). Bu aşamadan sonra kabın nemli kalmasına dikkat ediniz (tohumların aşırı nemden çürüyebileceğini unutmayınız).

4) Çimlenme başladığında üzerindeki naylonu kaldırın ve bitkilerin hava almasını sağlayın.

5) Fideler yeterli büyüklüğe ulaştığında (ilk çıkan kotiledon yapraklardan sonra ilk gerçek yaprakları gelişmeye başladığında) toprağı ile birlikte esas yerlerine belli aralıklarla dikiniz.

6) Dikimden sonra ki günlerde bitkilerinizi genel kullanım gübresi ve organik gübre kullanarak besleyin. Bol ve düzenli sulama yapın.

 

https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır