Alırken Kazan, Satarken Kazan

Sonuçları Filtrele

Marka

  • İthal1
  • Zeyma Trade2
  • Zybes2

Fiyat (TL)

-

Amino Asit

Amino asit, her canlı için enerji demektir ve proteinlerin yapıtaşlarını oluştururlar. Uç uca eklenmeleri ile kısa polimer zincirler yani peptidleri, uzun polimer zincirleri olarak da polipeptidleri oluştururlar. Polipeptidlere protein de denilmektedir. Hücrelerdeki ribozomlar mRNA’lar ile birlikte aminoasitlerden proteinleri sentezlerler. Bunun sonucunda da aminoasitler, hem insanda hem de bitkide hazır enerji olarak kullanılmış olur. Tarımda bitkilere amino asit uygulanması sonucunda enerji üretimi sağlanmış olur. Bunun sonucunda da bitkide klorofil miktarı artar ve buna bağlı olarak da fotosentez hızı artmış olur. Bitkide aktivasyonların hızlanması bitkinin hem hızlı bir şekilde ürün vermesinde yardımcı olur hem de canlanmasını sağlar. Bitkilerdeki metabolizmanın hızlı çalışması sonucunda da besin emilimi yapraktan ve kökten maksimum seviyeye çıkar. 

Amino asitler, aktivatör olarak kullanılmaktadır. Besin kaynağı olarak nitelendirilemezler. Bitki için besin kaynağı toprak ve yapraklardır. Aktive edilen bitkinin ne ile beslendiği önemlidir. Beslenen besin maddesine göre bitki tepki verir. Yani besin maddesi ne ise bitkinin de buna uygun kısımları gelişir. Eğer bitkiye köklendirici, fosfor ve çinko karışımı verilirse bitkinin kök kısmı gelişir. Eğer bitkiye fosfor verilirse bitkinin çiçek kısmı ve azot verilirse de yeşil aksamları gelişir. Kalsiyum ise dokuların sertleşmesini sağlar. Bunların yanı sıra bitkiye potasyum verildiğinde de doku boşluklarının ve meyve içlerinin dolduğu görülecektir. 

Amino asitlerin bitkilerde kullanılmasının sonucunda, besin maddelerinin bitki içerisindeki her bölgeye iyi bir şekilde taşınmış olduğu görülecektir. Aynı zamanda hücre zarı geçirgenliğine karşı da etkili olmaktadır. 

Bitkilerdeki başlıca görevleri, büyümeyi teşvik etmesi, meyve kalitesini artırması ve meyve olgunlaşmasını sağlamasıdır. Bunların yanı sıra bitki için çeşitli etkileri mevcuttur. Stres direncine etkisi ile düşük nem, yüksek sıcaklık, don olayı ve sel gibi durumlarda bitkinin dirençli olmasını sağlar. Fotosentez etkisi ile, bitkideki klorofil konsantrasyonunu artırır ve fotosentezin gerçekleşmesini sağlar. Stomalara etkisi ile, gaz alışverişinin kontrol edilmesinde yardımcı olur. Stomalar bitkilerin dengesini ve makro-mikro besin emilimlerini sağlar. Aynı zamanda stomaların açılması dış ve iç faktörlere bağlıdır. Dış faktörler; soğuk, nem, sıcaklık ve tuz konsantrasyonu iken iç faktörler ise amino asitlerin konsantrasyonu, abcisic asit konsantrasyonları ve benzeri şeklindedir. Şelat etkisi ile mikro besin elementleri için mükemmel bir selat maddesidir ve bunların emilim ve taşınmasını hızlandırır. Bitkisel hormonlara etkisi ile, bu hormonları ve büyüme düzenleyicileri uyarırlar, aktive ederler. Döllenme ve meyve oluşumuna etkisi ile, polen doğurganlığına yardımcı olur ve polen çimlenmesi, polen tüpü uzunluğunun artırılmasını sağlar.

Amino Asit Çeşitleri

Amino asitler yapılarına göre çeşitlilikler göstermektedir. Bunlar, hayvansal kökenli, soya kökenli, maya kökenli ve tekil aminoasitlerdir. 

  • Hayvansal kökenli amino asitler; bitkinin çok hızlı çalışmasında yardımcı olan çok aktif amino asitlerdir. Bakıldığı zaman bitkinin hızlı çalışması olumlu gibi gözükse de aslında çok fazla kullanılması bitki açısından sıkıntılı olabilir. Çok hızlı çalışan bitki bünyesinin hızlı bir şekilde de yaşlanması sağlanacaktır. Bunun sonucunda da verim düşüklüğü yaşanabilir. Bunun için bilinçli kullanım esastır. Gereğinden fazla kullanılmaması tavsiye edilmektedir. 
  • Soya kökenli amino asitler; içeriğinde yüksek miktarda klor bulunmaktadır. Sektörde en çok kullanılan amino asitlerdir. Kullanmadan önce kullanım şekli iyi bir şekilde öğrenilmeli ve buna göre kullanılmalıdır. Aynı zamanda düşük klor oranına sahip olanları da mevcuttur. Bu türünün uygulama sonuçlarının daha başarılı olduğu görülmüştür. Sürekli tercih edilmektedir. 
  • Maya kökenli aminoasitler; ana kaynağı ekmek mayası olan ürünlerdir. Doğal süreçten gelmelerinden dolayı en etkili olanlar arasında yer alır. Klor oranı %3 ‘ün altında olmaktadır. Ücret olarak biraz daha pahalı olabilmektedir. Fakat elde edilen verimler bu ücreti kapatmaktadır. 
  • Tekil amino asitler; bitkinin özelliğine göre hazırlanabilen ürünlerdir. Burada hedef sonuç odaklı çalışılmaktadır. Belirli aminoasitler seçilerek karışım elde edilir. 

Amino Asit Gübre Fiyatları

Gübreler, toprağın canlanmasını aynı zamanda bitkilerinde canlanmasını sağlarlar. Bu bağlamda gübre kullanımı verim açısından son derece önemli olup, amino asit içeriği de kalitenin artması ve sürecin kısalmasında yardımcı olur. Oldukça uygun fiyatlara sunulan amino asitler sayesinde verimler artar ve ürünlerinizde kalite de artmış olur. 

Son derece ucuz amino asit fiyatları için sitemizi ve ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Toz ve sıvı aminoasitler bulunmaktadır. Litre veya kilogram başına düşen ücret diğer sitelere göre düşük ve aynı zamanda bazı ürünlerde ücretsiz kargo fırsatı da bulunmaktadır. Eğer verimini artırmak istiyorsanız bu ürünleri hemen denemeli ve farklı gözlemlemelisiniz. Kısa sürede farkı görecek ve harcadığınız ücretin iki üç katı daha fazla kazanmış olacaksınız. 

Humik fulvik asit yani organik madde içerikli bu ürünler, bitkilerin gelişimi için son derece faydalı. Kullanım yöntem ve özelliklerine dikkat edilerek bitkinin direnç kazanması, kaliteli ürün vermesi, hızlı bir şekilde çalışması, hormonlarının düzenlenmesi ve fotosentez ortamının hazırlanması sağlanmış olur. Yapraktan ve kökten uygulama çeşitleri bulunmaktadır. Ürünlerin nasıl uygulandığının öğrenilmesi ve buna uygun şekilde uygulamalarının yapılmasına dikkat edilmelidir. 

Kökten veya yapraktan yapılan uygulamalar aynı oranda ve süreçte yapılmamaktadır. Yapraktan 10-15 gün ara ile uygulamalar yapılır ve damla sulama yönteminde de haftalık olarak uygulamalar yapılmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiğinde verim kontrollü bir şekilde sağlanmış olur. Dikkat edilmez ve bilinçsiz bir kullanım olduğunda da bitkinin erkenden yaşlanması sorunu ile karşılaşılır ve bu da verimin azalmasına neden olur. Bitkinin ürün verme evresinin hemen tamamlanmasını hiç kimse istemez. Bu bağlamda bitkiyi genç ve dinç tutmak önemlidir. 

tarimspot.com üzerinden merak ettiklerinize ulaşabilir ve ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda uygun fiyatları yakalama fırsatı da elde etmiş olacaksınız. 

Limit:
5 sonuçtan 1 ile 5 arası görüntüleniyor.

https://www.tarimspot.com/ © 2022 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır