Alırken Kazan, Satarken Kazan

Hakkımızda


Hakkımızda Genel Bir Bakış !

Tarım sektörüne özel olarak hazırlamış olduğumuz web sitemize hoş geldiniz. Alım ve satım işlemlerini internet ortamında gerçekleştirmek isteyen gerek bireysel gerek kurumsal üyelerimize yaşamış oldukları genel sıkıntıları gidermeye yönelik bir çözüm platformu oluşturduk. Tarimspot.com olarak tarımsal alanda hizmet veren herkese bir pazaryeri sunmak için buradayız.

Tarım Spot sayesinde tarım sektöründe farklı rollerde hizmet veren çiftçiler, bayiler ve pazar ilgilileri network ağı ile daha kolay ve yakından iletişim kurabilmekte, güncel fiyat, ürün ve teknik bilgileri kolayca takip edilebilmektedir. İnternet ortamında saat ve gün sınırı olmaksızın, 365 gün dahilinde 7 gün 24 saat farklı yetiştiricilik sektörlerindeki taleplere ulaşımın sağlanması, iletişimdeki kopuklukların giderilmesi sunduğumuz sistemin önemli bir faydasıdır.

Tarım sektöründe üretim, pazarlama ve satış süreçlerinde yaşanan sorunları detaylı bir şekilde irdeledik. Kurumsal işletmelerimizin hangi maliyetlere katlandığını alt alta yazdık. Sektörde yaşanan ve her birimizin bildiği sorunları örnekleri ile gözler önüne sererek Tarım.Spot’un size ne önerdiğini ve sektöre nasıl katkı sağlamak istediğini özetlemek isteriz.

Tarım Spot Bireysel Ürün Satış İmkânı Sunar

Bildiğiniz gibi gübreler farklı dönemlerde ve farklı ürün grupları için satılmaktadır. Bir bölgedeki üretici, sezon içerisinde kullanacağını tahmin edeceği miktarda gübre satın almaktadır. Ancak sezon biterken aldığı gübreleri tüketememiştir. Artık ancak bir sonraki sezonda tüketebilecektir. Gübreyi aylarca bekletmek yerine gübreyi satarak nakite çevirmek ister. Ancak iletişime geçtiği kişiler satın almaya yanaşmaz ve gübre sahibi gübreleri elinden çıkaramamış olarak bir sonraki sezona bırakır.

Sadece kendi bölgesindeki ve sadece tanıdığı tarımcılara gübre sunmak yerine, bölge ve iklim bakımından zengin olan ülkemizin tüm tarım camiasının bir arada bulunduğu bir platform olsa ve gübreleri orada sunsa bir alıcı bulunur elbet. Tarım Spot’un amaçlarından biri budur. Tarım spot üzerinden bir mağaza açmak ve bu mağazada gübre satışı yapmak kolaydır, çok kısa sürede çözüm verme ihtimali yüksektir, bu çabanın maliyeti düşüktür.

Bireysel kullanıcılar  www.tarimspot.com üzerinden kendi mağazasını açarak elinde kalan kullanılmamış herhangi bir tarım ürününü, kullanma tarihi geçmeden satma imkânına sahiptir.

 

Kurumsal İşletmelerde Satış Maliyetlerini Düşürür

Tarım sektöründe üretici, üretim aşamasında; seri üretimin olamaması nedeniyle doğan iş gücü maliyetini, insan odaklı üretim risklerini ve yine insan kaynağından doğan maliyetleri, uzun vadeli geri ödeme dönüşleri nedeniyle mecbur kalınan banka kredi faizlerini maliyet hesaplarına ekler.

Üretici satış aşamasında da; istihdam edilen mühendisin istihdam masraflarını, kira ve mesken giderlerini üretim maliyetlerine ekler ve ister istemez yükü artar.

Pazarlama aşamasında da; ilgili personelin sosyal güvenlik giderleri, salt maaş ve buna ilave olarak kullanacağı aracın temini, araç yakıt giderleri, iletişim giderleri, gerektiğinde konaklama, yemek ve benzeri ekstra giderlerin karşılanması ucu açık bir mali hesap doğar.

Bu maliyetler geçmişten gelen alışkanlıkların da süregelmesi ile birlikte gübre maliyetine ilave edilerek pazardaki satış rakamlarına yansıtılır. Bir ürünün gerçek maliyeti 1 ise, katlanılması gereken yönetim maliyetleri nedeniyle 5 olarak satma mecburiyeti doğar. Tarım Spot bu sorunu gidermenin bir yolunu sunuyor.

Kurumsal bir firma, Tarım Spot üzerinden mağaza açarak ürün satışa sunduğunda; harcamaya alıştığı istihdam, ulaşım ve iletişim giderlerini üstlenmeden satış yapabileceği için ürünün maliyeti daha düşük olmaktadır.

Alıcılara Tedarikçi ve Fiyat Karşılaştırma Olanağı Verir

Bir ürüne ihtiyacı olan ve alım yapmaya hazır olan bir kişi ya da işletme, alışmış olduğu ticari ilişkiler çerçevesinde alım yaparken başka fırsatları kaçırabilir. Daha uygun fiyatlı ya da daha farklı özellikteki bir ürünü daha önce hiç görmediği için tanımayacak, bilmeyecek ve dolayısıyla almayacaktır.

Alıcılar Tarım Spot sitesi aracılığıyla tanışmadığı yeni ürünler ile tanışabilmekte, yeni tedarikçiler ile iletişim kurabilmekte ve piyasanın nabzını tutabilmektedir.

Aradığı ürünü bulan Tarım Spot müşterisi uygun fiyatlar ile karşılaşmaktan memnun olarak peşin ödemeyi yapmakta ve ihtiyacını gidermektedir. Marka ve fiyat rekabetinin eşit olarak sunulduğu bu platformda bir alıcı en uygun ürün seçme özgürlüğüne sahiptir.

Mağaza Açarak Satışa Başlayın

Tarım Spot hem alıcının hem de satıcının kazançlı çıktığı bir platformdur. www.tarimspot.com platformu üzerinden Tarım Spot güvencesi ile buluşan alıcı ve satıcının memnuniyeti bizim için vazgeçilmezdir. Tarım.spot’un ana hedefi; ürününüzü müşterinize en düşük maliyet ile ulaştırmanızı sağlamak, markanızın bilinirliğini arttırmak, yeni işbirliği ve yeni pazar fırsatlarını yakalamanız için imkan oluşturmaktır.

Tarım Spot; üyelerinin taleplerini alarak, üyelerin takip edilmesini önerdiği konuları araştırır, takip eder, diğer üyelerle e-posta ve sms yolu ile paylaşır, bu sayede güncel bilgi akışını sağlar.Günümüzün kızışan rekabet koşullarında ve tarım sektörünün yaşanan zor zamanlarında daha geniş pazarlara yayılmak, daha hızlı sonuca ulaşmak, daha ekonomik olmak büyük önem taşıyor. Sektöre yakından bakabilmek, gelişmeleri takip etmek ve sektörün gidişatından haberdar olmak gibi birçok avantajı değerlendirmek en doğru seçim olacaktır. Tüm bu fırsatları bir arada sunan, tarım sektöründeki tüm çevreleri yakınlaştıran ve birleştiren Tarım Spot sizin için, sektörümüz için var!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin yaygınlaşması, diğer sektörlerde olduğu gibi tarım sektörüne de faydalar getirdiği bir gerçektir. Önceleri önyargı ile yaklaşılmış olsa da, internetin ve akıllı telefonların kullanımı hızla artmıştır. İnternette yaygınlaşan bilgilendirme ağı ile toplumumuzun her kesimindeki üreticilerimiz tarımsal gelişmeleri takip eder, teknik konuları araştırıp öğrenir duruma gelmiştir. Kurumsal üreticiler sınırları kaldıran internet teknolojileri ile daha uzak yerlere hizmet götürebilmektedir. Bir alıcı da alternatif üreticileri kolaylıkla bulabilmekte ve gerek fiyat gerekse hizmet açısından daha avantajlı bulduğu bir başka işletme ile yeni alımlar yapabilmektedir.

Size düşen, işinizi günümüzün gerekliliklerinden biri olan internetin size sunmuş olduğu olanağı değerlendirmek kalıyor. Hemen MAĞAZA açarak satışa başlayabilirsiniz. Sizleri de bu geniş ailenin içinde görmek bize keyif verir.

 

Saygılarımızla,


tarimspot.com / Site Yonetim

 

https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır