Hakkımızda


Hakkımızda Genel Bir Bakış !

 

* tarimspot.com tarımsal pazara hitap eden, içerik olarak tarım sektörüne özel hazırlanmış bir ürün alım & satım pazaryeridir.

* Üyelerine, ellerindeki tarımsal üretimde kullanılan ürünleri bireysel yada kurumsal olarak Türkiye pazarına satışa çıkarma olanağı sunar.

* Sektorun bolgesel bazda bunalmış pazar yapısını kırarak üyelerine 365 gün farklı yetiştiricilik sektörlerindeki taleplere ulaşımı sağlanır. 

* Çiftçi, bayi ve pazar ilgilileri ile bir network ağı kurarak, çağın en önemli süreci olan komünikasyon hizmeti yanında güncel fiyat, ürün, teknik bilgi takibi yapılmasına olanak sağlamak.

* Üreticilerimizin elinde kalan kullanılmamış ürünleri depolarda yalnızlığa bırakmatansa başka bir üreticimize fayda sağlamasına olanak sunar.

* Güncellenen kategori ve konu başlıkları ile sektordeki yenilikleri üyelerinin ilgisine ve bilgisine sunar.

* Üyelerden gelecek talepler doğrultusunda sektorel çalışmaları takip eder ve e.mail & sms yolu ile bilgilendirir.

* Ürününüzü az maliyetler ile çok müşteriye ulaştırmak hedef amaçtır. tarimspot.com size ; ek pazar imkanı, fiyatta rekabetçilik, markada bilinirlik yeni işbirlikleri için fırsatlar tanır.

 

Neler Düşündük Ve tarimspot.com Ortaya Çıktı?Biz tarimspot.com mu niye kurduk ?

1. Amaç Kurumsal işletmeler için,

Sektorumuzde artan maliyetlerden dolayı ki bunlar;

* Pazarlama aşamasında *maaş, *yakıt, *iletişim, *sosyal guvenlik, *konaklama, *yemek ve *ekstra giderler.

* Satış aşamasında, *mühendis istihdam, *kira, *mesken giderleri vs...

* Uretim aşamasında, *seri üretimin olmaması nedeniyle iş gücü, *insan odaklı üretim riskleri ve maliyetleri ve *uzun vade geri ödeme donusleri nedeniyle bankalara olan kredi faizleri. 
 

Bu maliyetler ticaretin esas değeri olan gübre maliyetine ilave edilerek pazara satışa sunuluyor. Boylece, fabrika çıkış fiyatlari ile satış fiyatları arasında ciddi farkliliklar oluşmaktadır.


Biz internet üzerinden, bu maaliyetlerden muaf ;

tarimspot.com’ - satisa sunacagi ürünleri peşin ve uygun fiyatlar ile son kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Ana amac çift taraflı bir kazanç sağlanmaktir.

Satıcı ve alici memnuniyetinin tarimspot.com markası altında güvenceye alınması da bizim bir vazgeçilmezdir.

 

2. Amaç Bireysel kullanıcılar için,

Bireysel kullanıcıların da tarimspot.com üzerinde MAGAZA acarak ellerinde kalan kullanılmamış tarihi güncel ürünlerini diğer üreticilere ulaştırma pazar imkanı sunuyor.

Türkiye genelinde üreticiler için internet konusunda bir on yargı varsada artık üreticilemiz toplumun herkesiminden olup ; araştırmayı, öğrenmeyi, teknik konuları öğrenmeyi merak eden, tarımsal gelişmelere uzak kalmayan bir yapıya dönüşmektedir. Ve üretim potansiyelleri her gecen gün artıp kurumsal üreticiler ile boy ölçüşür hale gelmiştir.3. Amaç ortak bir sorun için,

Piyasada bulunan gübreler farklı dönemlerde farklı ürün grupları için satılıyor. 

Sezon sonu bazı bölgeler 6 ay bazı bölgeler 4 ay gibi süre gelecek sezonu bekliyor. Elinde ürün kalan firma yada şahıs ticaret haneleri bunları satmak için sezonu geçmiş bir bölgede çok kısıtlı imkanlar ile elindeki ürünü nakite çevirmeye çalışıyor. 

Sezonu yeni açılmış bir bölge bu ürünü talep ediyor, uygun fiyatlar ile almak istiyor. 

Burada ;

Elinde ürün kalan ticaret hane ile son kullanıcıyı buluşturmak bizim diğer bir hedefimiz.


Şunu göz önünde bulunduralım; globalleşen bir dünyada kurtarılmış ticari bölge yapmaya çalışmak çok mantıklı değildir. Bugün pazar daha yeni ve hızlı adımlar atmak istiyor, firmaların bölge koruma odaklı çalışmaktan öte ; nakit, uygun fiyat ve geniş pazarlara ulaşmak odaklı hareket etmesi daha güncel durmaktadır. 

Pazarlamadaki insan gücünüz ne kadar fazla olursa olsun, teknolojik bir hamle ile dakikalar içinde bir ürün tanıtımını yada satışını binlerce kişiye ulaştıra bilirsiniz.

 

Haydi, hemen MAGAZA mızı açıp satısa baslayalım, sizide bu ailenin içinde görmek keyif veririr.Saygılarımızla...tarimspot.com / Site Yonetim

TAKİPTE KALIN

tarimspot.com

Gübre,Tohum,Fide satiş ve alim pazaryeri... Mağazanızı açın satışa başlayıntarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır