Alırken Kazan, Satarken Kazan

Alginik Asit 15% (w/w) (#3987)

175,00 TL
 • Kdv Dahil 175,00 TL
 • Kdv Hariç 175,00 TL
 • Alginik Asitleri iki asamada inceleye biliriz; * Antistress urunu, * Toprak duzenleyicisi. Iki asamada farklı faaliyet gösterdiği icin bu iki alanda ayni ayni degerlendirmemiz gerekiyor.
  •  

   ALGINIK ASIT / 1KG

    

   15% (w/w) Alginik Asit ihtiva eder.

    

   Alginik Asitler yaprak & damlama uygulamasi olarak iki ayri baslikta incelenebilir ;

    

   Yaprak;

    

   Antistress olarak ideal bir urundur hava sartlarindan strese girmis yada girmesi muhtemel bitkilerde en az seviyede etkilenmesini yada etkilenmis olanlari kisa surede bu durumdam cikarilmasi icin uygulanir. Soguk oncesi kullanim ile soguk direnci gelistririken asiri sicaklarda bitkiyi serin tutar. Bu surec ciceklenme meyve tutumu prosesini maksimum seviyede basarili olmasini yardimci olur.

    

   Damlama;

    

   Topraktaki metallerle etkileşen alginik asit nemli ortamda şişer ve bu sayede toprağa daha tanecikli bir yapı kazandırır. Bitkilerin kök sistemleri daha da gelismesine yardimci olur iken, yararlı mikroorganizmaların sayısı artar ve buda mikroorganizmalarin daha fazla organik kimyasallar ve enzimler salgilamasin ayradimci olur. Bu enzimler besin parcalanmasindan, kok bolgesinde zararli mikroorganizmalarin uzaklastirilmasina kadar acik bir skalada etki gosterir.

    

   !!! suda eriyebilir form da toz urundur

    

    

  • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

  • Yapılan alışverişten aldığı 31 değerlendirmede %68.55 olumlu puan aldı

   Mağaza Performansı
   Ürününüz zamanında kargolandımı ? 22 9
   Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 22 9
   Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 22 9
   Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 19 12
  • Satıcıya Soru Sor
   hasan çiftçi
   hasan çiftçi

   topraksız tarımda domates yetiştiriyorum 1 ton su için kaç gr kullanmalıyım


   Scheffer
   Scheffer

   25gr/1MT ALGINIK ASIT su icin uygulayabilirsiniz. 5gr GABA 10Gr MANITOL 1Gr TRYPTOPHAN 0,5gr CYTOKINE 0,5gr OXYN karisimi sizin icin yeterli bir aktivatör mix i olacaktır.


   hasan çiftçi
   hasan çiftçi

   üründe npk ve iz element varmı varsa w/w cinsinden paylaşırmısınız


   Scheffer
   Scheffer

   Alginik Asit organik bir urundur ve saf halidir. NPK Yada izelement ihtiva etmez. Bu tarz ürünler NPK yada Izelement grupları icin kıyas ürünler degildir. Bu tarz ürünleri iki asamli olarak basit ce su sekilde düşünebilirsiniz; 1.Hasta, halsiz siniz ve bas agriniz var bir serum veriyorlar ve hiç birey olmamış gibi yürüyerek sorunlar bitip hayatınıza geri donuyorsunuz. Sizin karnininizi doyurdular mi? hayır ama iyileştiniz ki biraz sonra ac iseniz bir yemek yiyeceksiniz. Bunu bitki gibi dusunun. 2. Çok streslisiniz ve caniniz birey yapmak istemiyor sonra bir arkadsiniz geldi ve sorunların size bir çözümünü buldu bir sakinleştirici aldınız ve gülmeye hayata devam ettiniz. Tekrar hayat mücadelesine geri dondunuz. Kısaca, bitki aktivatörleri besleyici unsurlar degil bitkinin stress kosullarini kaldirici yada ic mekanizlarini tetikleyici ürünlerdir.


   mustafa eren
   mustafa eren

   şeftali ağacı için hangi dönemlerde kullanılabilir.100 lt suya kaç gr actimix ve fosforik asit


   Scheffer
   Scheffer

   Alginik Asit her donemde verilir. 50gr/dekar olacak sekilde ilaçlar ve gubreler ile karistirabilirsiniz. 1000lt ilk holder 10 dekar şeftali ağacı icin düşünülür ise; ( 1lt fosforik asit 250gr Actiwix Mikroelement kombi 250gr yada Potasyum Nitrat 2kg ) varisimi uygulamada uygundur


   MEHMET BİNOKAY
   MEHMET BİNOKAY

   damlamadan narenciye de kullanım dozu nedir


   Scheffer
   Scheffer

   100Gr/dekar alginik asit olarak düşünürseniz, 25kg ilk bir coplex i 10 dekar yere uyguluyorsanız ; 24kg coplex icinde 1kg alginik asiti karistirip 10 dekar narenciyeyi gubreleme yapabilirsiniz.


   Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

   Üye Girişi

  Alginik Asit 15% (w/w) ile Tamamlayıcı Ürünler

  https://www.tarimspot.com/ © 2022 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır