Sonuçları Filtrele

Marka

  • Tamer Tarım1
  • Zybes1

Durumu

  • Sıfır/Kullanilmamis Urun 1

Fiyat (TL)

-

Toz Hümik & Fülvik Asit Sayfa


Humik Asit Nedir Ve Faydaları

  Humik asitler, toprakta yer alan humuslardan oluşmaktadır. Kullanılan kimyasal gübreler toprağın içerisinde yer alan humus miktarını önemli ölçüde azaltmaktadır. Bundan kaynaklı da bu topraklara humik fulvik asit uygulanarak toprak besin değerleri güçlendirilmeye çalışılmaktadır. Humik asitler, çoğunlukla koyu kahverengi ve siyah renklidirler.

  Hümik asitler, toprağın minerallerini düzenlemekte ve buna bağlı olarak toprak verimliliğini artırmaktadır. Toprağa yavaş ve sürekli olarak çözünemez metal olan iyon, hidroksit ve oksitleri vererek bitkinin toprağın beslenmesini sağlar. Toprak güneş ışınlarına ve yağmura karşı daha geçirgen olur.

  Toprağın dış etkenlere karşı topaklanmasını engeller ve toprağın sıkışmasını önleyerek daha kabarık, hava alabilen toprak yapısı elde edilir. Humik fulvik asit kullanılması oluşabilecek erozyonları engellemektedir. Topraktaki iyon miktarı artırarak besinlerin organik ve daha kaliteli olarak yetiştirilmesini sağlarlar. Bitkilerin enzimlerini tetiklemekte ve suyun toprağın yüzeyinden akıp gitmesini engelleyerek toprak tarafından iç kısımlarına kadar emilmesini sağlamaktadır. 

 

 Fulvik Asit Nedir Ve Faydaları

  Fulvik asitler, mantarların üretmiş olduğu sarı renkli metaboliklerdir. Hayvan ve bitkilerin ölmesinin ardından mantarlar sayesinde mikroorganizmaları parçalara ayırmaktadırlar. Bu parçaların ayrışması ardından artık toprağın birer parçaları kıvamına gelmektedirler. Bu sayede de dünya üzerinde bulunan en küçük, en karmaşık ve doğal halde doğada bulunan su bazlı fulvik asit maddeleri oluşur. 

  Yapılarında 70’den çok mineral ve iz elementleri bulunmaktadır. Fulvik asitler, toprağa eklendiğinde besinlerin alımını kolaylaştırmakta ve toprağın mineralleri daha kolay emmesini sağlamaktadırlar. Toprağın hücrelerinde var olan Dna miktarlarını artırırken, Rna sentezini de geliştirip miktarını artırmaktadır. 

 Amino Grup Faydaları 

  Bu asitler toprağın besin değerlerini artırmaktadır. Amino Asit miktarı olan toprağa ekilen ekin daha çabuk ve verimli hasat edilir. Bu sayede zaman açısından da karlılık sağlanmaktadır. Ağaçların çiçeklenmesi düzgün bir şekilde, meyveleri bol ve kaliteleri yüksek olmaktadır. Klasik olarak her sonbahar ve kış dönemlerinde ağaçlar, toprak iklimden olumsuz etkilenerek strese girmektedir. Asit miktarı fazlalığı sayesinde bu stres en aza indirilir. Humik fulvik asit ve diğer asit destek maddelerini kolay ve uygun fiyatlarla tarimspot.com sitesinden alabilirsiniz. 

Limit:
Arbo Tembec Fülvik Asit Toz Organik Gübre
245,00 TL
Arbo Tembec Fülvik Asit Gübre :MENŞEİ FRANSA DIR. İTHAL ÜRÜNDÜR.ÖZELLİKLE ACIK ARAZİ GENİŞ EKİM ALANLARI VE MEYVE BAHÇELERİİÇİN ÇOK ETKİLİ VE EKONOMİKTİR. Min. sipariş adedi : 1
Ücretsiz kargo
Aynı gün kargo
(2 yorum)
Yeni
Hayvansal Kaynaklı Toz Aminoasit %87 Gübre
50,12 TL
Hayvansal Kaynaklı Toz Aminoasit %87 Gübre : Hayvansal kökenli materyallerin hidrolizi ile elde edilmiştir. Topraktan ve yapraktan uygulana bilir. Diğer yaprak gübreleri yada damlama gübreleri ile karıştırılırsa gübre verimliliğini arttırır. Min. sipariş adedi : 1
Ücretsiz kargo
Fülvik Asit - Kalsiyum Lignosülfanat 25KG
205,00 TL
a:6:{i:0;s:308:"Kalsiyum Lignosülfanat endüstriyel üretimi olan ithal bir üründür. Tarim sektöründe ihtiva ettiği yüksel orandaki FÜLVİK ASİT degerleri için hammadde olarak tercih edilir. Organik bir üründür. Gübre şelatlamada ve köklendirici toz&sıvı ürün üretiminde yoğun olarak kullanılır.";i:1;s:0:"";i:2;s:0:"";i:3;s:0:"";i:4;s:0:"";i:5;s:0:"";} Min. sipariş adedi : 1
3 sonuçtan 1 ile 3 arası görüntüleniyor.tarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır