Alırken Kazan, Satarken Kazan

SORTI 250gr / ( Bor, Molibden, Cinko ) (#SRT9)

190,00 TL
 • Kdv Dahil 190,00 TL
 • Kdv Hariç 190,00 TL
 • Sorti icerigindeki Yuksek orandaki bor ve molibden ile bitkilerdeki ciceklenme ve Cicek tozlasmasindaki sorunlar icin ideal urundur.
  •  

   SORTI 

   Cicek ve Polen Yapici

   Paket 250Gr.

    

   Icerik;

   10% Bor,

   10% Molibden 

   3% Cinko

    

   Meyve agaclari, endustriyel bitkiler ve sebzelerde ciceklenme oncesi cicek olusumu hazirligi icin Bor onemli bir yer tutar. Cinko ise bu baslangici magnezyum ile destekler.Ciceklenme sonrasi genelde goz ardi edilen Molibden ise cicekteki polen miktari ile ilgilidir. Bu surecte bitkinin alacagi Molibden polen miktarindaki artis ile max. polinasyon saglayarak meyve donusumu saglayacaktir. Kaliteli cicek ve guclu polinasyon kaliteli meyve demektir.

    

   Sorti tek uygulanacagi gibi, gozlerin uyanmasi oncesi aminoasit yada deniz yosunu + Magnezyum ile birlikte uygulanmasinda fayda vardir. Bu icerikte magnezyum yonetmelikler geregi mumkun olmadigindan uygula surecinde disaridan 4-6% oraninda ilavesinde fayda vardir. Meyve agaclarinda bu donemde tek kullanimi yeterli olacaktir. Endistriyel bitkiler de ise kardesleme doneminde 10% cinko takviyesi ile kullanimi uygundur. Sebzede ise her donem kullanilabilir. Ciceklenme devam edip meyve tutumu oldugu surece aktif olarak calisacaktir.

    

   Bor, normalde fazla kullanimi bitkide tokside yapan bir elementtir. Halk arasinda bitkide zehirlenme denir. Toksite olmus bitki stresse girer yaprakat dar kalir, lokal kurur ve surgunlerde benekler olusur. Bor gereginden fazla kullanilmasi tavsiye edilmez ve kullanim tavsiye oranlarini takip etmeniz onerilir.

    

   Sorti, SCHEFFER tarfindan saha daki ureticilerimizin istegi dogrultusunda uretilmis, icerigi netlestirilmis bir urundur. Ozellikle MOLIBDEN oraninin yuksek olmasi saha tecrubelerinin bize bir donusudur. Formulasyon geregi selatlama pek mumkun olmasada SORTI izelementlerin daha efektif calismasi icin selatlayici unsurlar icermektedir.

    

   SORTI yi tamamlayici urun VECTIS MAVI dir. Birlikte kullanilmasi SCHEFFER tarafindan tavsiye edilir. Bu uygulama cicek turumunda etkili olacaktir.

    

   Ilave olarak ise, cicek tutumundan sonra kirmizi orumcek ve sinek mucadalesi yapilmasi gerekmektedir. Her nekadar SORTI icerisindeki Cinko meyvenin sap-agac arasindaki bagi guclendirsede SAMANAKARI yada KURT zararlisi fark edilmeden tutmus meyvelerin sap bolumlerinden dokulmasine neden olur. Bunu fark etmeniz cok zor, zararliyi goremezsiniz. Fakat tutan meyveler nohut buyuklugune geldikten sonra dhizli bir dokulme yasaya bilir.

    

    

    

   UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZAJLAR/ APPLICATION DOSAGE CHART
              
   BİTKİLER/PLANTS YAPRAKTAN/FOLIAR 100lt su/water DAMLAMADAN/DRIP gr/Dönüm      
              
              
   SEBZE: Domates, Biber, Kapya Biber, Salatalık, Patlıcan, Kavun, Marul, Patates, Soğan, Sarımsak, Ispanak, Lahana, Havuç, Kabak, Karnabahar vb..                                                     30-50 gr             100-200gr      
   MEYVE AĞAÇLARI/ FRUIT TREES  Elma/Apple, Armut/Pear, Kayısı/Apricot, Şeftali/Peach, Erik/Plum, Kivi/Kiwi, Vişne/Cherry, Zeytin/Olive, Nar/Pomergate, Limon/Lemon vb..             25-30gr              300gr      
   TARLA: Ayçiçeği, Tahıllar, Şeker Pancarı,Tütün vb..             25-30gr              200gr      
   SÜS BİTKİLERİ: Çiçek vb..               50gr               200gr      
   TROPİKAL BİTKİLER: Muz vb..            30-50gr               300gr      
  • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

  • Yapılan alışverişten aldığı 31 değerlendirmede %68.55 olumlu puan aldı

   Mağaza Performansı
   Ürününüz zamanında kargolandımı ? 22 9
   Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 22 9
   Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 22 9
   Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 19 12
  • Satıcıya Soru Sor
   Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

   Üye Girişi

  SORTI 250gr / ( Bor, Molibden, Cinko ) ile Tamamlayıcı Ürünler

  https://www.tarimspot.com/ © 2022 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır