Alırken Kazan, Satarken Kazan

Sıvı Deniz Yosunu 20 lt (#211)

575,00 TL
 • Kdv Dahil 575,00 TL
 • Kdv Hariç 575,00 TL
 • Sıvı Deniz Yosunu :Deniz Yosunu tarım sektöründe yoğun kullanımı olan bir üründür. Özellikle kış aylarında bitki de antifirz görevi görür. Soğuk havalarda bitkiye yeşil aksam da ve kökte rahatlama sağlar. Buda çevresel stres koşullarını en aza indirir.
  • Ürün Adı: Sıvı Deniz Yosunu

   Ürünün Faydaları: Kış aylarında bitkilerde antifriz görevi üstlenerek bitkinin yeşillenmesi ve kökünde rahatlamanın olması konusunda destek verir. Çevresel stres koşullarını minimize eder.

   Ürün İle İlgili Özel Notlar: Deniz yosunları 3 tipten oluşmaktadır. 300 derece sıcaklığa maruz kalan, tüm hücre yapısı patlatılmış olan Çin menşeili deniz yosunları bu yosun tiplerinden biridir. Bu tip yosunlar alginik asit ve organik madde kaynağı olup genel kullanıma uygundur anca etkinlik olarak diğer yosun türleri daha yüksektir.

   Kuzey ülkelerinin deniz yosunlarının üretim şekli farklıdır. Hücre yapısı korunduğu için ürünün etkinliği daha yüksektir. Avrupa ülkeleri bu tür sıvı deniz yosunlarını şelatlayıcı olarak kullanmaktadır. Çin’de üretilen sıvı deniz yosunlarına nazaran daha yüksek fiyatlıdır. Bu ürünü saf halde bulmak zordur.

   Bir diğer sıvı deniz yosunu çeşidi ise dolaylı bir üretim ile elde edilmektedir. Gıda sektöründe kullanılan deniz yosunu yağları sektör için değerli bir üründür. Tanklarda ışıksız bir ortamda fermente edilerek üretilirler. Besin değeri bakımından zengindir. Ayıklama işlemi esnasında kalan sıvı kısmın saflaştırılarak katı hale getirilmesinin sonucunda oluşturulur. İçeriğindeki Manitol bitkiler için çok değerli olup aşırı güvenli bir gelişim sürecine katkıda bulunur. Özel bir deniz yosunu türüdür ve ender bulunan bir ürün olması nedeni ile yüksek talep görmektedir. Çiftçilerimizin bu kaliteli ürün ile tanışması ve kullanabilmesi için ihracat yapan bir firma olarak aynı zamanda internet üzerinden de satışa sunmaktayız.

    
  • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

  • Yapılan alışverişten aldığı 27 değerlendirmede %75 olumlu puan aldı

   Mağaza Performansı
   Ürününüz zamanında kargolandımı ? 22 5
   Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 21 6
   Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 21 6
   Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 17 10
  • Satıcıya Soru Sor
   Ergün Ağa
   Ergün Ağa

   Bağ da Damlama gübreleri ile vermek istiyorum etkisi ve oranları nasıl yapayım


   zybes
   zybes

   2kg.dekar uygulama yapabilirsiniz. Deniz yosunlari doğalar giberalik asit ve alginik asit içerdiği icin stres alici olarak yogun sekilde kullanılır. Etki olarak ise; su fazlaligi kaynaklı stress koşulları, sıcaklık yada soğukluk kaynaklı stress koşulları, ilaç dokunması ( toksite ) kaynaklı stress koşulları, Ciceklenme probleminde fosfor magnezyum bor molibden cinko ile çiçek stressini alma yönünde uygulamalar gibi hedeflerde kullanilabilir.


   Emre Mustafa Durukan
   Emre Mustafa Durukan

   Bu ürünü zeytin ağacına yapraktan uygulamada kullanabilirmiyiz? 100lt suda gramaj ne kadar olmalı? Yani tona kaç lt koymalıyız?


   zybes
   zybes

   Hammadde grubunda bir urundur. Zeytin agacinda kullanıma uygundur. Mikroelement kombisi ile birlikte kullanımı uygundur. Sera ürünlerinde 250gr/100lt su kullanım oranı, Meyve Agaclarinda 300gr/dekar, Tahilgiller ve sanayi tipi ürünlerde holder e 5KG/1000LT kullanımı uygundur. Mikrolelement oranı ise ; Sera 100gr/100lt su, Meyve Agaclari 75gr/dekar, Tahil ve Sanayi tipi 25gr/dekar


   Bahri bahadır Gökgöz
   Bahri bahadır Gökgöz

   İçerik yakında bilgi verebilirmisin


   zybes
   zybes

   Urun Biomass amin 6 ve kültür yosunlarinin giberalik asit ile zenginleştirilmesi ile üretiliyor... Bakanlik tescilinde 10% organik madde, potasyum ve 0,01% oranında alginic asit beyan edilmiştir.


   Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

   Üye Girişi

  https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır