Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Kova Jel Gübre Sayfa


Bazen üretimde Sıvı yoğunluğu o kadar artarkı gübre akışkanlığını kaybeder. Uzun bir süre sıvı ve toz olarak algıladığımız gübreler geçmişte öncü bir iki firma tarafından jel formunda yapılmış ve Kova Jel Gübreler bizim ürün portföyümüze girmiştir.

Yurtdışında bu uygulama daha eskiye dayanıp genelde arap kökenli ülkelerden Pasta olarak ihracat edilen bir gübre tarzı idi. Bunun avantajı ise şöyle;
 
Rakip dış pazarlarda jel kova gübrenin NPK değerleri çok yüksek ve fıyatlandırılması ise düşüktü. Bu ürünün mevcut gübrelerimize göre tercih nedeniydi. Çok dolu bir ürünü uygun fiyata almak pazarı her zaman zorlar. Bir dezavantajları vardı organik değil tamamiyle kimyevi yapıdaydı. 
 
Bizim ülkemizde bu durum zenginleştirilerek organik ve kimyevi yüksek yoğunlukta karışım olarak ortaya çıktı. Organomineral Jel Kova Gübreler geldi. Bu ürünlerin organik materyaller ile selatlanması ve hammadde çeşitliliği uygulamada hızlı ve başarılı sonuçlar aldırdı. 
 
İç pazarda fiyat rekabeti yada üretici talebi doğrultusunda değerler farklı olan formulasyonlar mevcut. Kimyevi Jel yada Organik Jel yada Organomineral Jel olarak bulunabilir.
 
Aklınıza şu takilabilir organik jel nasıl mümkün;
 
Organik sıvı materyaller toz humik asit, toz aminoasit, toz maya atıkları, toz organik azot vb… malzemeler ile yoğunlaştırılarak jel formuna getirilebiliyor.
Bu kategoride Ürün bulunamadı.tarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır