Alırken Kazan, Satarken Kazan

Muscus Sıvı Deniz Yosunu Gübre 20lt. (#756)

750,00 TL
 • Kdv Dahil 750,00 TL
 • Kdv Hariç 750,00 TL
 • Muscus Sıvı Deniz Yosunu Gübre: Kültür ortamında yetiştirilen yosunlar ile ürettirilmiştir. Bu yosunların en buyuk özelligi Alginic acid delerinin yüksekliği ve içerisinde doğal süreçten gelen organik bitki gelişim hormonları icerir. Bu hormonlar sentetik olamyip doğal yollardan mikro organizma üretimi olduğu için insan sağlığına bir zararı yoktur.
  •  

   MUSCUS

    

   Sıvı Deniz Yosunu Gübre 20 Lt.

    

   Muscus Sıvı Deniz Yosunu Gübre;

   * kültür ortamında yetiştirilmiş olan yosunlardan üretilmiş bir üründür.

   * Organik asitler, manitol, gibberalins, cytokine, kök hormonları ve enzimler ile zenginlestirilmistir.

   * Muscus da kullanilan hindistan menseili ozel yosun mayasi ise mikro organizma fermentasyonu icin kullanilir. Urun uretildiginde kokusuz organik bir sivi iken, 1 hafta sonra gaz cikislari olan aktif ve canli bir urun haline gelir. Bu gaz cikislari koku yapsada toprakta biyolojik mucadele icin kok bolgesine yerlesirler. Koklerin etrafinda steril bir ortam saglarken koklenme aktifleri ile kombine calisir, kok hastaliklarina gore kokleri cok guclu tutar.

    

   Kültür ortamında yetiştirilen yosunlar özellik bakımından Alginik Asit değeri yüksektir ve organik bitki gelişim hormonları içermektedir. Sentetik ürünler ile karşılaştırıldığında, doğal yollar ile mikro organizma üretimi olması nedeniyle bu ürünün insan sağlığına zararlı olmadığını bilmek önemlidir.

    

   Muscus Sıvı Deniz Yosunu Gübre, kod taşıma amacı ile sunulmuş bir üründür. Damlama yolu ya da yapraktan uygulama halinde bitkiye hedef amaçlı çalışma kodlarını iletir. Uygulamanın hemen sonrasında bitkinin kök bölgesine lateral köklenme emri iletilmiş olur. Bitkinin kökyapımına başlamasının ardından cytokine, bitkinin toprakta bulunan fosforu alarak bitkinin çiçeklenmesi yönünde emri almasını sağlar ve bu süreçte fosfor geçişleri gerçekleşir. Bu geçişler ile birlikte bitki organik asitleri, gibberalinler ve manitol emilimi de gerçekleşir. Bitkinin meyve sap gelişimini ve uzama gelişimini olumlu yönde etkiler. Klorofil oranın artması, çiçeklenmenin artışı, meyve tutunması ve bitki stres şartlarından kaynaklanan olumsuz etkilere karşı güçlü durması ürün sayesinde gerçekleşen olumlu sonuçlardır.

    

   Damlama yolu ile ya da yaprak üzerinden uygulanır.

   Muscus genel kullanim icin tasarlanmis bir urundur ve sezon boyunca duzenli kullanilabilir.

    

   1,5-2kg / dekar damalam , seralarda kullanim dozaji

   1kg / dekar damalam , acik arazi ve meyve bahceleri kullanim dozaji

    

   400gr/100lt suya sera dozaji

   200gr/dekar acik arazi ve meyve bahceleri dozaji

    

   MKP 0.52.34 ile yapraktan ve topraktan uygulamsi tavsiye edilir.

    

    

   Muscus az mikatrda dahi olsa topragi harekete geciren bir kodlamasi oldugu icin sadece kendisi degil topraktaki besinleride isleyerek fayda saglayacaktir.
    

   UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZAJLAR/ APPLICATION DOSAGE CHART
              
   BİTKİLER/PLANTS YAPRAKTAN/FOLIAR 100L su/water DAMLAMADAN/DRIP 1 dekar/decar      
              
   SERA BİTKİLERİ/GREENHOUSE PLANTS  Hıyar/Cucumber, Kabak/Cabbage, Domates/Tomato, Patlıcan/Eggplant, Biber/Pepper, Kavun/Melon, Karpuz/Watermelon, Çilek/Strawberry vb.. and so on…               120cc               0,35 lt      
   AÇIK ARAZİ BİTKİLERİ/OPENFILED PLANTS  Hıyar/Cucumber, Kabak/Cabbage, Domates/Tomato, Patlıcan/Eggplant, Biber/Pepper, Kavun/Melon, Karpuz/Watermelon, Çilek/Strawberry vb.. and so on…             100-150cc             0,5-0,75 lt      
   MEYVE AĞAÇLARI/ FRUIT TREES  Narenciye/Citrus, Zeytin/Olive, Elma/Apple, Armut/Pear, Kayısı/Apricot, Şeftali/Peach, Erik/Plum vb.. and so on…               100cc                 0,5 lt      
   Muz/Banana            150-200cc              0,75-1 lt       
   Bağ/Grape               150cc               0,5 lt      
   Fındık/Nut               150cc               0,5 lt      
   Patates/Patato              100cc               0,5 lt      
   Tahılgiller/Cereals              150cc               0,5-1 lt      
   ENDÜSTRİ BİTKİLERİ/INDUSTRIAL PLANTS Mısır/Corn, Ayçiçeği/Sunflower, Soya/Soybean, Pamuk/Cotton vb.. And so on…              120cc              0,25 lt      
   Süs Bitkileri/ Horticulture           100-150cc               0,35 lt      
    
              
   GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Toplam organik madde 10% (w/w), Suda çözünür K2O 1% (w/w), Alginik Asit 0,3% (w/w), EC (ds/m) 1.6, pH 4-6

    

        
  • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

  • Yapılan alışverişten aldığı 31 değerlendirmede %68.55 olumlu puan aldı

   Mağaza Performansı
   Ürününüz zamanında kargolandımı ? 22 9
   Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 22 9
   Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 22 9
   Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 19 12
  • Satıcıya Soru Sor
   HAKTAN ERSEN
   HAKTAN ERSEN

   merhaba şeker pancarı kök gelişimi için kullanmak istiyorum gelişim için nasıl bir etkisi olur ve kullanım öneriniz ne olur dozaj ve karışım gibi.. gübreleme yapraktan holder ile yapılacaktır.


   Scheffer
   Scheffer

   muscus mayalanmış bir deniz yosunu solusyonudur. iceriginde bakteri grupları yanısıra köklenmeli aktifleri mevcuttur. 300-500gr/dekar kadar oranlar eklenebilir. diler gübreler ile karismasinda bir sorun yoktur. muscus koku olarak biraz ağır kokar, bu da mayalanma sonrası bakteri faaliyetlerinden dolayıdır. besi ortamını isleyen mikro familyalar bu tarz bir gaz cikisina neden oluyor. sonuçları olarak ise sizde tecrübe edeceksinizdir.


   abdulkadir aksu
   abdulkadir aksu

   merhaba içerik bilgisi belirtilmemişorganik madde oranı nedir ?iyi günler,


   Scheffer
   Scheffer

   Abdulkadir Bey, sıvı deniz yosunlarında banaklik yönetmeliğindeki olması gereken 10% organik madde dir. 20% uzeri organik madde beyanlarında ruhsatlandırma da sorun yasarsınız.. Muscus icin söyleye bileceğim deniz yosunundan daha fazlası bir urun. Icerik olarak; yasayan ve organik asitlerin aktivatörler ile desteklenmiş seklidir ( sıvı deniz yosunu na ilave olarak ). Sorunuz icin ise 10% organik madde oraninidir tescilinde.


   ramazan yaşın
   ramazan yaşın

   çilekte kullanırsak başka köklendirici kullanmamıza gerek varmı teşekkürler


   Scheffer
   Scheffer

   Ramazan Bey, Muscus içerisinde bakteri altyapisinin yanında enzim ve köklenme aktifleride içermektedir. özelim bir gubredir. Tek başına köklenme icin yeterlidir.


   oğuz can uslu
   oğuz can uslu

   merhabalar ben geçen hafta sizden bu ürünü aldım.içerisinden aşırı kötü l(ağıma benzer) bir koku vede çok çok fazla sinek ölüsü çıktı. bu normal mi bilemedim fakat damlamadan verme ihtimalim çok düşük bu ürünü çünkü tüm flitrelerimi tıkar. Muscus Sıvı Deniz Yosunu Gübre 25lt.7561Download165,00 TL165,00 TLTeslim Edildisipariş bilgilerimi de yazıyorum kontrol edebilirsiniz.


   Scheffer
   Scheffer

   Oguz Bey, Muscus Deniz yosunu temelli bir urun. Fakat en buyuk özelliği içerisinde koklendirme hormonları ve Polis Bakterileri içermesi. Urun ilk üretildiğinde kokusuz ve normal. Dolum oncesi Hindistandan gelen Ozel bir Yosun Jeli ile Mayalandiktan ve Bekledildikten sonra paketleniyor. Bu kokuyu yapan urunun içerisinde bakteri faaliyetin olması. Urun bu sebeb ile köklenme ve kok sorunları icin yogun talep goren bir urun. Damlamdan verebilirsiniz çünkü hali hazırda kullanılıyor. Filtre tıkama sorunu çok yaşamadık ama deniz yosunu kaynaklı bazen filtrelerde tıkanma olabiliyor. Deniz yosunu nu alginic asit degerlerini yakalamak icin max. miktarda kullanıyoruz. Bu sebeb ile derisimde oran biraz fazla. Bu Uretici icin iyi bizim icin ekonomik yuk fakat degerlerin yakalanması icin bu sekilde olması gerekiyor. Urunu üstten de uygulaya birisiniz. Eğer urun ile ilgili bir terettutunuz olur ise ARAS KARGO ANTALYA CEBESOY SUBESI ne TARIMSPOT Mehmet Tatli alici olarak karşı odemeli kargolarsaniz, urun ücretini vereceğiniz banka hesabına EFT yaparız. Saygilarimizla.


   kokudan yana sıkıntım yok zira bu işin fıtratında koku var organik gübre olunca özellikle. anlamadığım sinek ölüleri oldu, çok fazla sayıda var emin olmak için elimle ezmeye çalıştım ama ezilmediler o yüzden sordum size. belkide hammadeye geldiler ve öldüler. amacım paramı geri istemek değil bi sorun olup olmadığını anlamak.teşekkürler acil geri dönüşüünüz için.


   korkmaz korkmaz
   korkmaz korkmaz

   merhaba. satışlarınızda kredi kartı ile satışnızı göremedim ve kargo ücretlerini üzerine koysanız dha güzel olur ve anlaşmalı kargo ile uyguna gelebilir .


   Scheffer
   Scheffer

   Sanırım sistemsel bir hata var. Normalde butun ürünler ücretsiz kargo. Yani gördüğünüz fiyata kargo dahil. Kredi kartı, odeme surecinde var. Sepet alimina devam ederseniz kredi kartı ile odeme adimi gelecektir. Saygilarimizla


   teşekkürler


   furkan TOKMAK
   furkan TOKMAK

   Merhaba muscus adli ürününüzü başka bir siteden aldım ancak deniz yosunu kokusu yok ürünün orijinal olmama olasılığı varmı ? Yoksa ürün orijinalde deniz yosunundan çok çürük meyve gibimi kokuyor?


   Scheffer
   Scheffer

   Furkan Bey,Muscus Uc çeşitler Denis yousunu ihtiva eder;* Siyah Deniz yousunu* Kultur Yesil Yosun * Jel ithal yosunilk üretildiğinde dediğiniz gibi deniz yosunu kokusu vardır sadece sonradan urunun farkli kokusunu oluşturan, hindistan ithali jel yosunun içerisindeki faydalı bakteri populasyonundaki artistir. Thiobacillus, beijerinckia, azosprillum ve nitrobacteria lar bu kokuya neden oluyor. Eğer sıvı bir üründe gaz cikisi oluşmaya baslamissa mikro organizmalar olarak iceride calsima olacagini not edebilirsiniz. Bu aktivitenin hızlı olmasının bir sebebi de Yesil Yosunun besi ortamı oluşturması. 2 Uygulamasi sonrası kok bölgesini incelerseniz lateral sacaklanmalari fark edersiniz, bu tepede yeni sürgünlerde dikey ve yatay gelişme olarak fark edilir.


   İlginize teşekkürler :)


   Levent Sarıalioğlu
   Levent Sarıalioğlu

   Merhaba; bu üründen elinizde stok var mıdır..? 40 adet görünüyor ama sepette fiyatı çıkmıyor.


   Scheffer
   Scheffer

   Merhaba Levent bey Var :nasıl yardımcı olabilirim.


   Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

   Üye Girişi

  Muscus Sıvı Deniz Yosunu Gübre 20lt. ile Tamamlayıcı Ürünler

  https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır