Alırken Kazan, Satarken Kazan

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Mikrobiyal Ürünler

Mikrobiyal Gübreler içerik olarak Hedef kodlu Enzimler ve Hedef kodlu Mikroorganizmalar'dır. Mikroorganizmalarin tespit edilmiş bazı türleri diğer türlere oranla daha baskındır ve bu türleri ortamdan uzaklaştırırlar. Bazı türler sentezledikleri enzimler ile bitkinin yapısında özel hedefli gelişimleri tetikler.
 
Bazı türler simbiyotik yaşam ile bitkinin kök bolgesine yerleşip koruma altına alır. Bazı türler sentezledikleri enzimler ile zararlıları etkisiz hale getirir. Bu zararlı mücadele türü ilaçlar gibi kısa süreçte sonuç veren degil daha uzun vadede sonuç veren bir method'dur.
 
Mikrobiyal uygulamalar dikimden hastalık öncesi kullanıma başlanması tavsiye edilir. Hastalık sonrası mücadele organik mikrobiyal mücadelede sonuç aldırmak için çok zorlu ve başarı oranı düşük olabilecek bir süreçtir. Organik yetiştriciliğin esası olan bu mikrobiyal gübre ve mikrobiyal pesticide ürünleri kesinlikle residu bırakmayan ve hasat edilen ürüne karlılık getiren yetiştirme methodudur.
 
Kuzeyafrika ülkelerindeki bir çok büyük yetiştirici mikrobiyal ürünler kullanır. Avrupa pazarına ürünleri sertifikalı ve denetimsiz giriş yaparak marketlerdeki yerini alır. Bazı Afrika ülkelerinde ise endüstriyel bitkilerde ayni method ile yetiştiricilik yapılıp direkt Avrupa ve Amerika pazarına ürünlerini ulaştırırlar. Bu ürünlerde karlılık çok yüksektir.
Bu kategoride ürün bulunamadı.

https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır