Alırken Kazan, Satarken Kazan

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Toprak İyileştirme

Toprak iyileştirme ürünleri iki şekilde algılanabilir;

1. Toprğıi besince zenginleştirme ki bunlar organik toprak düzenleyiciler olarak adalandırılır.
 
2. Toprağı zararlı mikro organizmalardan arındırma ürünleri olarak. Bu kategoride kullanılan nemotisit, fungisit, Insektisit ilaçlar kullanılırken son 10 yıldır tarım sektörüne dezenfektanlar girmiştir. Hidrojen peroksit, Perasidik asit, Hidroklorik asit vb… Toprak mikro organizma yapısını öldüren ve toprağa dezenfekte eden ürünler.
 
Tabi hepimizin aklına şu gelecektir, toprağa bukadar bir zarar vermek ve canlıları öldürmektesiniz nasıl bir iyileştirme çalışması?
 
Bu uygulamalar ile temizlenen topraklar daha sonra dikim öncesi strelize edilmiş organik gübreler vasıtasıyla mikroorganizma sayısınca zenginleştirilir. Yurtdışı bir bilimsel araştırmasında şöyle sonuç ortaya çıkmış ;
 
Zararlı organizmalardan temizlenen bir toprakta faydalılarda temizleniyor. Daha sonra temizlenmiş toprakta faydalı mikro organizmaların çoğalma oranı zararlı türlere oranla 2,5 kat fazla olduğu görülüyor ve bir süre sonra faydalı popülasyonu kadar çok artıyor ki zararlı organizmaları ortamda baskı altına alıyorlar.
 
Toprak iyileştirme yöntemi ile sistemin öldürerek değil faydalı mikroorganizma popülasyonunu arttırarak baskılamak yolu ile zararlıları kontrol etmenin doğru oldugunu göstermiştir.
Bu kategoride ürün bulunamadı.

https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır