Alırken Kazan, Satarken Kazan

Methionine Aminoasit (#IAA01)

200,00 TL
 • Kdv Dahil 200,00 TL
 • Kdv Hariç 200,00 TL
 • L-Methionine, L-Triptofan, L-Arginin amino asitler bitki hormonları ve büyüme düzenleyicileri uyarıp aktive eder.
  •  

   METHIONINE / 1KG

    

   L-Arginin bitkilerin çiçeklenmesinde, meyvelerin irileştirilmesinde ve meyvenin tutunmasında faydalı olan, hormonların sentezini tetikleyen bir üründür.

   Mayaya Genel Bakış: Latincede Saccharomyces Cerevisiae olarak literatüre geçmiş olan tek hücreli bir tip mantarın hücrelerinin ezilerek toz haline getirilip kurutulmasından bira mayası meydana gelir. Tüm esansiyel amino asitler de dahil olmak üzere proteinler, B-kompleks vitaminler ve mineraller içeren zengin bir kaynak özelliği taşır.

   Ekmek mayası L-Form Aminoasitlerin kaynağıdır. Özel şartlarda üretilen mayadan geriye kalan yan ürünlerde saflaştırma, ayrıştırma ve yakalama ajanları ile saf amino asitler üretilir. L-Form aminoasitler bitkide bir döngüyü tetiklemektedir. Etken aktif bir madde olarak bünyesinde bulunan kodu alan bitki, ne yapması gerektiğini öğrenerek hayatını sürdürür. Çiçeklenme kodunun gönderildiği bir çiçeği ele alacak olursak, L-Form Amino Asit sonrası NPK veya İz Element uygulamasında bitki çiçeklenmede ihtiyaç duyacağı besin elementlerinin emilimini yaparak bitki döngülerine gönderir. Bu döngü bitkinin enerjisinin çiçeklenmeye kanalize olmasına yarar ve kısa bir süre sonra çiçeklenmede artış görülür.

   L-Form amino asitler diğer toz amino asitlerden farklı olarak karma şekilde değil, %99 saftır.

   L-Amino Asitler protein sentezi bakımından bitkiler tarafından asimile edilebilen tek üründür.

   Çeşitli stres koşullarının oluşmasını beklemeden kullanılabileceği gibi, stres koşulları oluştuktan sonra da uygulanabilir. Yüksek ısı, düşük nem, don, böceklerin istilası, dolu ve sel felaketlerinden kaynaklanan zarar bahsettiğimiz stres koşullarının başında gelir. Bu gibi durumlar bitki metabolizmasının bozulmasına neden olabilir iken, bu ürün bitkilerin direncini arttırır ve iyileşmesini sağlar.

   Karbonhidrat sentezleyen fotosentez düşük hızda ise; klorofil ve ışık enerjisi emiliminden sorumlu bir moleküldür ve bu nedenden ötürü bitkinin ölümüne neden olan yavaş büyüme sorunu oluşur. Bitkisel doku ve klorofil sentezi oluşum sürecinde temel metabolitler olan Glisin ve Glutamik; bitki fotosentezinde klorofil konsantrasyonunu arttırmaya yarar. Bitkilerin yemyeşil olmasını sağlar.

   Bitkinin dengesinin, makro ve mikro besin ve gaz emilimini kontrol eden Stoma denilen hücresel yapılar iç ve dış etkiler tarafından kontrol edilir. Dış etkenleri; soğuk, nem, sıcaklık ve tuz konsantrasyonu olarak örneklendirebiliriz. İç etkenleri ise amino asit konsantrasyonu, abcisic asit olarak örneklendirebiliriz. Işığın ve nem oranının düşük, sıcaklık ve tuz konsantrasyonunun yüksek olduğu durumlarda stomaların küçülmesi yani makro ve mikro besinlerin emiliminin düşmesi durumu oluşur. Fotosentez, terleme ve solunum artar. Karbonhidrat yıkımı kapalı olduğunda stomalar kapalıdır. Bu, bitkinin metabolik dengesini olumsuz yönde etkiler. L-glukamik asitler bekçi hücreler olarak sitoplazmaya osmotik ajan olarak davranır ve bu yolla stomaların açılımını teşvik eder.

   L-Glycine ve L-Glutamik Asit hücre zarı geçirgenliğine etki etmesinden dolayı mikrobesinler için çok etkili şelat ajanlarıdır.

   L-Methionine, L-Triptofan, L-Arginin amino asitler bitki hormonları ve büyüme düzenleyicileri uyarıp aktive eder.

   Polen tozlarının döllenme ve meyve oluşumu için dişilik organına taşınmasına tozlanma denir. Döllenme ve meyve oluşumu bu şekilde gerçekleşir. Doğurganlığa yardımcı olan L-Proline, tozlama için esansiyel olan L-Lizin, L-Methionine, L-Glutamik Asit kullanıldığında polen çimlenmesi ve polen tüp uzunluğu artar.

   L-metiyonin; mikrobiyal floranın hücre duvarlarını stabilize eder ve büyümeyi aktive eder. Mikrobiyal flora dengesi, iyi bir organik madde mineralizasyonu ve aynı zamanda iyi bir toprak yapısı içinde köklerin gelişmesi ve dağılmasına etki eder, toprakta dengeyi sağlar.

   L-Glutamik Asit ve L-Aspartik Asit, transaminasyon amino asitlerin geri kalanı oluşturmaktadır. L-Proline & Hidroksiproline su dengesizliği, olumsuz iklim koşullarına karşı direnci arttırmak, hücre duvarlarının güçlendirilmesi gibi etkileri vardır. L-Alanin, L-Valin & L-Lösin meyve kalitesini arttırır. L-Histidin meyvelerin olgunlaşmasına yardımcı olur.

  • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

  • Yapılan alışverişten aldığı 31 değerlendirmede %68.55 olumlu puan aldı

   Mağaza Performansı
   Ürününüz zamanında kargolandımı ? 22 9
   Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 22 9
   Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 22 9
   Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 19 12
  • Satıcıya Soru Sor
   ahmet yaşar kuru
   ahmet yaşar kuru

   anamur dan slm. yenı muz fıdanı dıktım sepetimdeki ürünlere ek olarak maya aminoasit hangisini tavsiye edersiniz. ayrıca agrıtonikte alacaktım kargo ücretsiz olabilir mi sepetimdeki diğer ürünleri kargo ücretsi seçtim. siparişi tamamlamak için cevabınızı bekliyorum tşk eder başarılar dilerim cep.0507 5012198


   Scheffer
   Scheffer

   Ahmet Bey,Maya Aminoasit i tavsiye ederim, memnun kalirsiniz, sezon boyunca kullanirsiniz. AGRITONIC bizim mağaza urunumuz degil. 05412341122 nolu WhatsApp Musteri hizmetlerinden destek alirsaniz yardimci olurlar. Saygilarimizla


   slm. tavsiye ettiğiniz maya aminoasıt hangisi ise sepetime eklemenizi rica edebilirmiyim ben bilemedim tşk.ederim


   Soner Çelik
   Soner Çelik

   polenix ürün sipariş edecem ama stokta kalmamış ne zaman temin edebiliriz.


   Scheffer
   Scheffer

   Stoklar uygun hale getirildi.


   Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

   Üye Girişi

  https://www.tarimspot.com/ © 2022 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır