Kinetin (Cytokine) 10 GR

KİNETİN (CYTOKINE)

 • Ürün Kodu207
 • Markası Zeyma Trade
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • Kargo Alıcı Ödemeli
 • Stok Sayısı Son 0 Adet
40,00 TL
  Tükendi
 • KİNETİN (CYTOKINE)

   

   

  Stokininler(Kinetin & Cytokinin) bilim adamlarının bitkilerde hücre bölünmesi üzerine araştırmalar yaparken rastlantı eseri keşfettikleri bitkisel hormon grubudur. Sitokinin hücre bölünmesinde etkilidir ve bu fonksiyonunun yanı sıra bitkilerde üstlenmiş olduğu farklı rollerde mevcuttur.

   

  Sitokininler bitkilerde nutrient elementlerin dağıtımını,bazı bitki organlarının yaşlanmasını geciktirmeyi, bitki şekillenmesini ve kotiledonlarin gelişimini sağlar.

   

  Genel olarak bitkilerde bulunan en yaygın sitokinin hormonu 'Zeatin' hormonudur.Zeatinin kimyasal formülü 6-(4-hidroksi-3-metilbüt-trans-2 enil amino)purin 'dir. Zeatinin bitkilerde hücre bölünmesini teşvik ettiğini bulmuşlardır.

   

  Kinetin doğal olarak da bulunur ve tütün bitkisinde yapılan araştırmalarda bulunmuştur,kinetin bitkilerde hücre bölünmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir.

   

  Stokininler bitkilerde yoğunlukla bitki köklerinde sentez edilerek bitkilerde gerekli bölgelere ksilem dokusuyla iletilir.

   

  Stokininler hücre döngüsünü düzenler, mitoz bölünmenin ve DNA Replikasyonunun  birçok fazını düzenleyici rol oynar.

   

  Bitkilerde normal koşullarda sonbaharda yapraklar sararak dökülür.Bunu sebebi ise Bitkinin tüm besinsel ihtiyaçları düzgün karşılansa bile bitkide programlanmış olan döngü içerisinde yapraklardaki klorofil hücreleri yaşlanır(senesens) ve zamanla bu hızlanır ölüm gerçekleşerek yapraklar dökülür.Bu safhada yapılan araştırmalarda sitokinin oranının azaldığı gözlenmiştir.Stokinine maruz bırakılan bitkilerde hücre bölünmesini teşvik eder ve klorofillerin olgunlaşmasını sağlar.Bunların sonucunda da senesensi(yaşlanmayı) geciktirir.

   

   

  En İyi Fiyatlarla tarimspot.com dan Alabilirsiniz.

 • Gübre

 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:
 • Satıcıya Soru Sor
  Erol Öztürkmen
  Erol Öztürkmen

  Sizden aldığım bu kinetin ürün hiç bir şekilde alkolde çözülmüyor. 2.5 gr kinetini 125 ml alkole bile koyup saatlerce çalkaladım haala çözülmedi !!


  zybes
  zybes

  Sanırım yeni urun gönderilerek bu süreçte size yardimci olunuldu.


  Erol Öztürkmen
  Erol Öztürkmen

  İçerisinde 10 gr kinetin ihtiva eden 56 kg lik karışımın 2 kg lık kısmını 1000 litrelik bir holdere koyup yapraktan uyguladıgınızda aşagı yukarı 0,40 gram eder. Bu miktar az değilmidir ?


  zybes
  zybes

  Hormon uygulamaları PPM oranında bulundurulmalıdır. Pratikte çok fazla kullanımları mevcuttur fakat ergonomik kullanım tamamlayıcı kompleksler ile kararlı oranıdır. Isteginiz takdirde fazla kullanabilirsiniz, zararı yoktur. Tercih sizindir.


  Erol Öztürkmen
  Erol Öztürkmen

  Önder beyin sorusuna verdiğiniz yanıtta yapraktan uygulama dozu 1.000 lt suya 0.45 gr kinetin ilavesine denk geliyor bu miktar yeterlimidir ? Ben henüz 5 yaş mahsülsüz Antep fıstığı ağaçlarıma çabuk büyümeleri için ;Hayvansal aminoasitÇinko-fosforBorGiberalik asitOksinKinetin Karışımı bir gübre yaparak uygulamak istiyorum ancak karışım dozajlarını bilemiyorum. Bu konuda tavsiyeniz olabilirmi acaba?


  zybes
  zybes

  1000lt su icin 45Gr oranı demek istediniz sanırım. BU oran solusyonda 450ppm ilk bir kinetin oranına işaret eder. Kullanım icin uygundur. Hayvansal [ Aminoasit 20kg GA3 20GR 10Gr Oksin 10Gr Sitokin 100Gr Deniz Yosunu 100Gr Erginin 100Gr Betain 2kg Ure ] bu karisim sizin icin yeterli. Extra Olarak POLENIX isimli urunu alin ve karistirip uygulayın. Dosaj icin ise ;500Gr/dekar yaptiginiz karisimdam 20gr Polenix/dekar ( 800lt lik holder 12 dekar yer yapıyor ise, 12dekar x 500gr = 6KG Karisim Sıvı , 12 dekar x 20Gr Polenix = 240gr )


  Sonuç olarak 1000 litre su ile yaptaktan uygulama için 1000 litre suyaKaç gram Oksin ve kaç gram Kinetin eklemem gerekir. Ona göre sipariş vereceğim


  Erol Öztürkmen
  Erol Öztürkmen

  Bana bir miktar kinetin lazım ama sanırım stoğunuzda kalmamış. 1 hafta içerisinde tedarik edebilirmisiniz acaba ?


  zybes
  zybes

  Erol Bey, stoklarımıza urun girişimiz olmuştur. Sipariş verebilirsiniz.


  Önder melekoğlu
  Önder melekoğlu

  Merhaba, 4 yaş ceviz fidanlarında kinetin kullanım miktarı için ne tavsiye edersiniz.


  zybes
  zybes

  10Gr Kinetini 200CC alkolde cozun. Daha sonra 50lt lik bir suda MAP 12.61.0 5Kg eritin ve uzerine Magnezyum Nitrat 500GR ve Cinkosulfat 500GR ilavesi yapıp hazirladiginiz kinetin alkol çözeltisini ilave edip 10dk min. karistirin. Elde ettiginiz 56kg cuk üründen dekara 3lt damlamadan uygulayın. Yada yapraktan 2kg/1000lt holder uygulamış yapabilirsiniz.


  Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

  Üye Girişi


tarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır