Kinetin (Cytokine) 10 GR

KİNETİN (CYTOKINE) :Satilmakta olan KINETIN 100% Ekmek Mayasi extractindan elde edilmistir. Kesinlikle sentetik degildir. Sagliga herhangi bir zarari yoktur. Tamamiyle guvenle kullanilabilir.

 • Ürün Kodu207
 • Markası Zeyma Trade
 • Stok DurumuStok Tükendi
 • Kargo Alıcı Ödemeli
 • Stok Sayısı Son 0 Adet
35,00 TL
  Tükendi
 • KİNETİN (CYTOKINE)

   

   

  Satilmakta olan KINETIN 100% Ekmek Mayasi extractindan elde edilmistir. Kesinlikle sentetik degildir. Sagliga herhangi bir zarari yoktur. Tamamiyle guvenle kullanilabilir.

   

  0 0 1 294 1677 CIDALOGLU LTD. 13 3 1968 14.0

  Normal 0 false false false EN-US JA X-NONE

   

   

  Stokininler(Kinetin & Cytokinin) bilim adamlarının bitkilerde hücre bölünmesi üzerine araştırmalar yaparken rastlantı eseri keşfettikleri bitkisel hormon grubudur.Sitokinin hücre bölünmesinde etkilidir ve bu fonksiyonunun yanı sıra bitkilerde üstlenmiş olduğu farklı rollerde mevcuttur.

   

  Sitokininler bitkilerde nutrient elementlerin dağıtımını,bazı bitki organlarının yaşlanmasını geciktirmeyi,bitki şekillenmesini ve kotiledonlarin gelişimini sağlar.

   

  Genel olarak bitkilerde bulunan en yaygın sitokinin hormonu 'Zeatin' hormonudur.Zeatinin kimyasal formülü 6-(4-hidroksi-3-metilbüt-trans-2 enil amino)purin 'dir. Zeatinin bitkilerde hücre bölünmesini teşvik ettiğini bulmuşlardır.

   

  Kinetin doğal olarak da bulunur ve tütün bitkisinde yapılan araştırmalarda bulunmuştur,kinetin bitkilerde hücre bölünmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir.

   

  Stokininler bitkilerde yoğunlukla bitki köklerinde sentez edilerek bitkilerde gerekli bölgelere ksilem dokusuyla iletilir.

   

  Stokininler hücre döngüsünü düzenler, mitoz bölünmenin ve DNA Replikasyonunun  birçok fazını düzenleyici rol oynar.

   

  Bilim adamları doku kültürlerinde (laboratuar ortamında) bitki sekilenmesi ile ilgili yaptıkları deneylerde ,bitki kök-gövde oluşumunun kültür ortamındaki oksin/stokinin oranına bağlı olduğunu buldular.Oksin hormonu kinetine göre yüksek olduğunda bitki kökü oluşumunu teşvik eder,tam tersi durumda ise kök oluşumu baskılanır ve gövde oluşum hızı artar.

   

  Bitkilerde normal koşullarda sonbaharda yapraklar sararak dökülür.Bunu sebebi ise Bitkinin tüm besinsel ihtiyaçları düzgün karşılansa bile bitkide programlanmış olan döngü içerisinde yapraklardaki klorofil hücreleri yaşlanır(senesens) ve zamanla bu hızlanır ölüm gerçekleşerek yapraklar dökülür.Bu safhada yapılan araştırmalarda sitokinin oranının azaldığı gözlenmiştir.Stokinine maruz bırakılan bitkilerde hücre bölünmesini teşvik eder ve klorofillerin olgunlaşmasını sağlar.Bunların sonucunda da senesensi(yaşlanmayı) geciktirir.

   

   

  En İyi Fiyatlarla tarimspot.com dan Alabilirsiniz.

 • Gübre

 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:
 • Satıcıya Soru Sor
  Önder melekoğlu
  Önder melekoğlu

  Merhaba, 4 yaş ceviz fidanlarında kinetin kullanım miktarı için ne tavsiye edersiniz.


  zybes
  zybes

  10Gr Kinetini 200CC alkolde cozun. Daha sonra 50lt lik bir suda MAP 12.61.0 5Kg eritin ve uzerine Magnezyum Nitrat 500GR ve Cinkosulfat 500GR ilavesi yapıp hazirladiginiz kinetin alkol çözeltisini ilave edip 10dk min. karistirin. Elde ettiginiz 56kg cuk üründen dekara 3lt damlamadan uygulayın. Yada yapraktan 2kg/1000lt holder uygulamış yapabilirsiniz.


  Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

  Üye Girişi


tarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

 

 

200tl ve üzeri alış-veriş' lerde 1kg Mikroelement Kombisi Hediye...