K-humate Fülvic Asit Fransız Menşei Organik Gübre / 500GR.

25,00 TL
Ücretsiz Kargo
Son 15 Adet
Ücretsiz kargo
Aynı gün kargo
Toz
 • Ürün Adı: : K-Humate / 500 Gr. Toz Halde İşlenmiş Fülvik Asit

  Ürün İçeriği: İçeriğinde % 60 oranında organik madde, % 65 oranında hümik ve fülvik asit, % 10 oranında potasyumoksit bulunmaktadır.

  Ürünün Kullanım Şekli: Dekar uygulaması açık tarla bitkilerinde 40 gr/dönüm damla sulama üzerinden uygulanması önerilmektedir. Meyve bahçelerinde ağaç başı 25 gr. şeklinde, 1 teneke suda eritilerek ağaç dibine dökülerek uygulanabilir. Sprinlerden dönümdeki ağaç âdeti ile 25 gr. çarpılarak dönüm damlama miktarını hesaplamak mümkündür.

  Ayçekirdeği, buğday ve mısır için 1000 Lt. lik holdere 1 Kg K-Humate konularak, içerisinde 1 Kg. İz Element Kombisi atılarak toprağa sıkılması mümkündür. Bu uygulama tohumun çimlenme ve köklenme sürecini hızlandırmaya yarar ve iz element takviyesi yapıldığı için uzun vadeli verimliliği de sağlar.

  Ürünün Faydaları: Açık arazi geniş ekim alanları ve meyve bahçeleri için uygulaması önerilen hem ekonomik hem de çok etkili bir üründür. Toz halinde oluşturulmuş K-Humate’in içeriğinde yüksek oranda hümik asit, fülvik asit ve potasyum bulunmaktadır. Verimli bir toprak ve gelişmiş bir bitki yapısı oluşumuna destek sağlar. Kuvvetli kök sisteminin oluşturulmasını ve mikro&makro besin elementlerinin alımının artmasını sağlar. Killi ve sert toprakların yapısının daha hafif ve geçirgen bir hale gelmesini sağlar. Toprakta tuz birikimini önleyen bir üründür. Topraktaki mikro organizma faaliyetinin gelişmesini ve artmasını sağlar. Toprakta fosfor, kalsiyum ve iz elementlerin iyon alışverişini arttırır ve bu elementleri serbestize ederek bitkilerin kullanmasını sağlar.

  Ürün İle İlgili Özel Notlar: Rengi kahverengidir. Nem Oranı %8’dir.

  İthal bir ürün olup Fransa menşeilidir.

 • Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

  Üye Girişi

 Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
Oyla:
Benzer Ürünler
Fülvik Asit - Kalsiyum Lignosülfanat 25KG
205,00 TL
Min. sipariş adedi : 1


tarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır