Karboksilik Asit ( Carboxylic Acid ) 10 KG

150,00 TL
Ücretsiz Kargo
Son 10 Adet
Ücretsiz kargo
Aynı gün kargo
 • Karboksilik Asit 10 kg

   

  pH Dengeliyic ve Toprak Kirec Cozucu

   

  Suda cozunur metal tuzlari ( Demir Sulfat, Cinko Sulfat, Mangan Sulfat, Kalsiyum Nitrat, Magnezyum Nitrat vb.. ) topragin ve suyun pH si yuksek olmasi durumunda metal oksit - metal karbonat gibi suda cozunmeyen ve dolayisiyla bitkiler tarfindan kullanilmayan metal tuzlarina donusur. Carboxylic Asit komplekslestirme ozelligi ile iyi bir katyon tutma kapasitesine sahiptir. Metaller ve Alkali toprak metallerinin oksit, hidroksit ve karbonat gibi bilesikleri ile her kosulda kompleks yapi olusturup kendine baglayarak , suda cozunur metal tuzlari kompleksi olusturur. Bitkinin kolayca alabilecegi bu kompleks yapi kararlidir. 

   

  Gubrelemeden kaynakli toprakta biriken bu metal tuzlari Carboxylic Asit sayesinde parcalanip kok emilimine uygun hale geldikten sonra topraktaki kitlemeyi cozmeye baslar. Alina bilir formdaki bu kompleks yapi topragi iyilestirirken ayni zamanda organik madde takviyesi ile de genclestirir. 

   

  Bu asamadan sonraki topraginiza yapacaginiz organik gubreleme programi ile gubre emilim orani, verim artisi ve saglikli bitki surecini destekliyeceksiniz.

   

  Carboxylic Asit organik bir asit turudur.

   

  tarimspot.com gorusu;

   

  Karboksilik Asit genel olarak Mikroelementlerin selatlanmasinda kullanılan organik bir bileşiktir. Karismasi mumkun olmayan reaksiyona açık mikroelementlerin bir arada stabil durmasını saglamasinin yanısıra bitki tarafından kolay emilimin yapilmasinida saglar. Gunumuzde CaCO3 kirecli icerikli topraklarda kireçler tabakasını firma özelliğinden dolayı TOPRAK KIREC COZUCUSU olarakta üreticiler tarafından tercih edilmektedir. Topraklarinizda kireçlenmeli kaynaklı çoraklaşma oldugunu dusunuyorsaniz boldu ile dekara 1-2kg karboksilik asit vermeniz toprak yapısında verimli cozunumlere neden olacaktır.

 • Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

  Üye Girişi

 Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
Oyla:
Benzer Ürünler
TOZ AMİNOASİT %45 'lik
235,00 TL
Min. sipariş adedi : 1
L-GLİSİN & L-BETAİN
19,00 TL
Min. sipariş adedi : 1
(7 yorum)
L-GLUTAMIN 1 KG
60,00 TL
Min. sipariş adedi : 1
(4 yorum)


tarimspot.com © 2011 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır