Alırken Kazan, Satarken Kazan

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Bitki Gelişim Düzenleyici

Bitki Gelişim Düzenleyiciler  dünyada PGR ( Plant Growth Regulator ) olarak adlandırılan bu ürünler bitki metabolizmasını aktive ederek yüksek miktarda yaşam enerjisi acığa çıkarırlar. Bu PGR'lerin içeriği kodlar ile bitki hangi yönde gelişimden göstereceğine karar verir. 

 
Kodlanmış PGR'ler sade verilmenin yanında takviye besinler ile de verilebilir. Bunun faydası köklenmedi aktivasyon desteği, çiçeklenmedeki kalite, sürgünlerdeki canlılık, bitki hastalık direnç geliştirme gibi unsurlardan doğabilir. Şöyleki;
 
Köklenme amaçlı verilmiş PGR'lar fosfor içerirken Çinko ile de desteklenir ve bu bitkinin kök atması sürecinde ihtiyaç duyacağı besin elementleridir. Ortamda aramaktansa hazır verilmesi köklenmedeki başarının maksimumda tutulmasıdır.
 
PGR'lar faydalı gözüksede son yıllarda yapılan sentetik PGR'ların bazılarının insan sağlığına uzun vadede sorun olduğu görülmüştür. Çeşitli hastalıkların nedeni olarak görülmektedir.
 
Ülkemizde 100% doğal PGR üretilmekte ve güven ile gübre üretiminde kullanılmaktadır. Bunların herhangi bir yan etkileri yoktur.
Bu kategoride ürün bulunamadı.

https://www.tarimspot.com/ © 2023 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır